Kas tekkis postitusi lugedes tunne, et tahaksid ka kandideerida WWOOF vabatahtlikuks? Lahe, see on tõesti hea mõte! Selleks, et kandideerimise protsess võimalikult lihtsaks teha, panin kirja nii öelda ‘to-do-listi’, mida võiks kandideerimisel järgida. Nii on WWOOFeriks saamine imelihtne:
- Esmalt sea sammud WWOOF ametlikule kodulehele
- Kodulehel saad valida välja endale riigi, kuhu tahaksid reisida
- Siis registreeri ennast kasutajaks ning täida ära oma profiil
- Kahjuks ei paku WWOOF nö ülemaailmset litsentsi, nõnda pead ostma iga riigi kohta, kuhu reisida tahad kohaliku WWOOF litsentsi. Õnneks need ei maksa palju ja hind jääb tavaliselt 20-30 euro kanti
- Peale litsentsi ostmist saadki asuda kandideerima erinevatesse taludesse. Julgelt enne otsustamist tasub välja uurida kõik detailid valitud vahetuse kohta. Mis farmi lähed, millist tööd seal teha saab, kui kauaks kohta pakutakse, mis keelt räägitakse ja ka kõik muu toitlustuse ja ööbimise kohta!
- Jää ootama võõrustajatelt vastuseid!
Ja nii lihtne see ongi, veeda suvi looduse läheduses ning reisi üle kogu maailma!
Enamikesse riikidesse saavad kõik üle 18aastased kandideerida, aga näiteks Ühendkuningriikidesse, Saksamaale ja ka Portugali saavad vanema nõusolekuga kandideerida ka juba 16aastased. Türki aga võetakse alles vanusest 20.